עדין זה טבעי
שיטת הקוסמטיקה החדשה
מאז 2007
מוצרי קוסמטיקה ייעודיים

שילוב מנצח של מדע, ניסיון 
מעשי,
איכות ללא פשרות ואידאולוגיה טבעיתטלפון:  עופרה 050-5705599 גדרה , תל אביב 


דף הבית >> טיפוח עור הפנים (מאמרים) >> אקנה בגיל ההתבגרות


אקנה...איך נפטרים ממנו?
 
 


 
1.    טיפול פנים:
 אף אחד לא אוהב שצובטים אותו בפנים ולפעמים עשרות פעמים, כמספר הקומודונים השחורים. מה גם שבלוטות החלב ממהרות להתמלא מחדש בגיל ההתבגרות, לפעמים אפילו שלושה ימים לאחר הטיפול. למרות זאת, חשוב להגיע בקביעות לטיפול, פעם בחודשיים, למעקב, כדי לנקז את תעלת החלב-כדי שלא תגדיל ותרחיב את הנקבובית. קצת כואב ולא נעים אבל אווירה טובה וידידותית, מגע עדין ובלי לחץ יפחיתו מעוצמתו. שעה וסיימנו. יומיים אחרי הטיפול יש אודם במקום הלחיצה שאפשר להסתירו עם מייק אפ מינרלי טיפולי.
 
חשוב מאוד לא להתפתות לטיפולים שמשלבים פילינגים (תכשירים מקלפים). אני מודה שהגישה שלי מנוגדת לגישה המקובלת הנהוגה בטיפולי פנים: "קודם כל פילינג"....אני בטוחה שזו טעות יסודית שגורמת להרבה מהמטופלים החמרה במצבם.
פילינגים מחלישים את קו ההגנה הראשון של העור נגד פולשים חיצוניים כמו חיידקי האקנה. בהרבה מקרים המטופלים יחוו החמרה או הופעת פצעים אדומים כואבים שלא היו לפני כן. הם (והקוסמטיקאית שטיפלה בהם) לרוב לא יבינו שזה בגלל הפילינג, או בגלל כימיקלים אחרים בקרמים שמגרים את העור ומחמירים את האקנה. פילינגים גם גורמים להזדקנות מוקדמת של העור.
 
2.    תזונה:

חשוב שתאכלו מזון מגוון כדי שיהיו לכם כל הוויטמינים והמינרלים. אם אתם סובלים מאקנה בינוני – חמור , כדאי שתעברו בדיקת דם מקיפה. פנו אלי לקבלת יעוץ לגבי מדים שחשוב לבדוק.

 
3.    תכשירי חיטוי ריפוי ואיחוי:
אני מתמחה ביצור חמרי ריפוי לפנים ללא שימוש בחמרים משמרים/ ג'לים מוכנים עם חמרי שימור/ בישום סינטטי וכימיקלים שונים. כל התכשירים שלי מכילים מיצויים צמחיים בלבד. חלקם לא ניתנים לרכישה באתר ומותאמים אישית ללקוח/ה.

 היתרון של החומרים האלו הוא שלמרות שהם מחטאים היטב, הם אינם פוגעים במרקם העור ומייבשים אותו. זו ראיה לטווח ארוך: לשמור על העור שיהיה יפה וצעיר גם לאחר גיל ההתבגרות. את הנזק שגורמים לעור תכשירים מקלפים (פילינגים), או תכשירים מייבשים שמכילים אלכוהול או דטרגנטים חזקים- רואים בגיל מבוגר יותר כשהעור הופך לאדמומי או מקומט בגיל צעיר.
 התכשירים עוזרים להפחתת כמות הפצעונים, חומרתם, ריפוי מהיר של פצעונים ואיחוי וריפוי העור.


 
4.    קרמים נגד אקנה עם חומרים פעילים כמו סולפור או אנטיביוטיקה
 
במצבי אקנה קשה בהם מופיעים פצעונים אדומים כואבים עם מוגלה (ציסטות, מיגולים) אחרי שניסינו מחטאים טבעיים שבמחצית מהמקרים עוזרים יפה, ננסה משחות עם חומרים פעילים או משחות אנטיביוטיות ולפעמים גם טיפול אנטיביוטי מרופא עור. במידה ועושים שינוי משמעותי באורח החיים, אפשר לקצר את זמן השימוש באנטיביוטיקה.
 
 
5.    רואקיוטן: כדורי פלא עם מחיר
מסתבר שיש פתרונות קסם לאקנה אבל כמו כל דבר בחיים אין מתנות חינם,

הרואקיוטן היא נגזרת סינתטית של ויטמין A וכשהיא נמצאת בגוף היא מתפרקת לארבעה מטבוליטים (תוצרי פירוק) שחלקם פעילים על בלוטת החלב וחלקם לא. היא קוצרת הצלחה בטיפול באקנה עקשן קשה וגם בדרגה בינונית, בעיקר על ידי צמצום הפרשת החלב ב 80-90% וניתנת במרשם על ידי רופא.
 
"המחיר" לכדורי רואקיוטן הוא תופעות לוואי שונות שרובן עוברות עם סיום הטיפול, למעט מקרים קיצוניים בהם נתקלתי כמו עור יבש במיוחד לכל החיים.
לקיחת התרופה מחייבת מעקב צמוד אצל רופא ושימון העור בקרמים טובים למניעת יובש.
בעיה נוספת שכמעט לא נלקחת בחשבון היא, שכשפותרים בעיה רפואית (או יותר נכון סימפטומים של בעיה) בעזרת תרופה, נוצר חוסר התייחסות למקור הבעיה (הסיבה לאקנה).
 טיפול באקנה בעזרת תרופה זה כיבוי שריפה מקומית, שבוודאי נגרמה בגלל "בעירה" מסוימת בגוף, שבוודאי לא תיעלם עם העלמת הסימפטום, אלא תופיע בהמשך  באותה צורה או צורה אחרת.
 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
  שימו לב- דרך קלה לבדוק אם מוצר באמת טבעי ולא בערך: אם יש מים מכל סוג או ג'ל מכל סוג ברשימת הרכיבים של הקרם שלכם-הוא מכיל חומר משמר גם אם נרשם אחרת. מים הכרחיים לכל החיים- גם לחיידקים ופטריות. הקרמים של "עדין זה טבעי" לא מכילים מים בתוכם אלא בנפרד מהם.
 
כל הזכויות שמורות לעופרה דה לנגן   © 
 
לייבסיטי - בניית אתרים