עדין זה טבעי
שיטת הקוסמטיקה החדשה
מאז 2007
מוצרי קוסמטיקה יעודיים

שילוב מנצח של מדע, ניסיון 
מעשי,
איכות ללא פשרות ואידיאולוגיה טבעיתטלפון:  עופרה 050-5705599 גדרה   


דף הבית >> טיפוח עור הפנים (מאמרים) >> תזונה לעור פנים יפה וגוף בריא

 תזונה, תזונה, תזונה 

התזונה שלנו היא אבן הבניין של גופנו, הפיזי. תארו לעצמכם שבונים בית מחומרים חלופיים שהם פחות איכותיים...
האינטרנט והמגזינים הכתובים מלאים בעיצות לגבי התזונה האידיאלית. קשה לנו ואפילו למדענים ורופאים להחליט מה הכי טוב בשבילנו. מה שמוסיף עוד על הבלבול הוא, שבעולם המערבי חיים עד גיל מבוגר, זאת לאור כל הסטטיסטיקות. אז למה בעצם אומרים לנו שאנחנו טועים?

אז זהו, שנוספו מחלות חדשות, שבחברות "נחשלות" ומסורתיות, טרם הגיע אליהן אורח חיים מערבי, לא קיימות כמעט. מחלות כמו :סוכרת, לחץ דם, סרטן, מחלות אוטואימוניות, סתימת עורקים, דיכאון, חרדה, היפראקטיביות,טרשת עורקים, דלקת פרקים, אלצהיימר, עששת, הפרעות קשב וריכוז...
יתכן מאוד שאם היינו מבינים היכן טעינו וגם מצליחים ליישם את התיקונים הנדרשים, היינו יכולים להזדקן ללא מחלות. כולנו מכירים מקרוב אנשים שבילו את העשורים האחרונים של חייהם במחלות וכאבים. האם זו ברירת מחדל? תחליטו בעצמכם מהמשך הקריאה.

 
יש שיטענו שהאדם פשוט חי יותר מידי והגוף מגיב בכל מיני מחלות. נבדוק את הטענה הזו לאור הנתונים הקיימים:
ככל שאנחנו מתקדמים על סקאלת הזמן, המחלות הנ"ל מופיעות בגיל צעיר יותר. רבים מאיתנו חייבים לצרוך תרופות על בסיס קבוע, שמאריכות בצורה מלאכותית את חיינו. אחוז הולך ועולה מבני הנוער צורך תרופות כמו ריטלין, נוגדי דיכאון וגם תרופות להורדת כולסטרול. האם זה היה לפני 50 שנים ומעלה?

למי שנדמה שחיי המדף שלנו כל הזמן יעלו- טעות בידיו: הסטטיסטיקות האחרונות מראות, שהילדים שנולדו בארבעים השנים האחרונות וצורכים 
תזונה מערבית מגיל אפס, בכלל לא יגיעו לגיל  המופלג של סבא וסבתא שלהם. הרפואה המערבית עדיין לא הצליחה לרפא באמת, אלא רק להאריך את החיים. 

בחברות המסורתיות שחלק מהן נחקרו לפני שקולקלו (לדוגמא, מחקרו העצמאי והנהדר של דר ווסטון פרייס), גיל התמותה הממוצע נמוך בהרבה יותר, אבל זה בגלל שהם חיים ללא תרופות בכלל (שמונעות מוות בגיל צעיר בגלל מחלות ילדות שגרתיות בעולם המערבי) ותנאי סניטציה גרועים. לכן הגיל הממוצע נמוך יותר. לעומת זאת, רואים שמי שמתבגר ומזדקן, לא חולה במחלות המערביות הנ"ל, אלא נפטר מזיקנה בלבד ולא ממחלה כלשהיא.(עדויות לכך לומדים ממחקרים על אוכלוסיות ילידים לפני שהקידמה הגיעה אליהם).האדם הקדמון למשל, "חי עד גיל 35", אבל זהו ממוצע! כלומר שקלול גיל תמותה צעיר מאוד בילדות, שמאוד נפוץ בחברות כאלו, עם גיל תמותה מזיקנה. גם הנתונים הקיימים על זמן תמותה נמוך באירופה במאה ה 18- 19, לא לוקחים בחשבון עבודה קשה מאוד ותנאי העסקה גרועים כמו במהפכה התעשייתית, או מלחמות עולם גדולות, שקטלו מיליוני חיילים בשנות העשרים לחייהם.

דוגמא מוחשית לאיך זה אמור להיות  הם סבי וסבתי, שנפטרו בגיל 100 לערך מזיקנה בלבד. הם חיו רוב חייהם חיים פשוטים אך שלווים בכפר נידח במרוקו. ילדיהם, כולל אבי ז"ל, לעומת זאת, חיו 3/4 מחייהם בארץ, ונפטרו חמישתם מלבד הבכורה, בסביבות גיל 70 ממחלות מערביות שונות.

קשה להחזיר את הגלגל לאחור ומצד שני  לשמור על הנוחות הרבה שיש בקידמה.  אם ננסה לנטרל את השינויים הרעים שנמצאים בשליטתנו המלאה, כמו המזון שלנו למשל, וננסה לשחזר את המזונות מהם התקיימו אבות אבותינו במשך אלפי שנים ואף מעבר לכך- מיליוני שנים, נוכל בטווח הקצר ביותר, לשפר את בריאות גופנו ונפשנו לפחות בחמישים אחוז. זאת אני אומרת מקריאה מרובה באינטרנט של בלוגיסטים עצמאים ולא ממוסחרים, ששינו את חייהם, וגם מתוך ניסיון אישי.  כמה אלמנטים שמשותפים לתזונה החדשה של כל אותם מקדמי האג'נדה הטבעית (לאו דווקא טבעונית) הם הרחקת כל הרכיבים "החדשים" בתזונה שלהם והכנסת "אלמנטים וותיקים" , עם תעודות וקבלות:

* חומרי גלם בסיסיים ואיכותיים: צריכה של מזון טרי, מבושל בבית מחומרי גלם בסיסיים ככל האפשר ואיכותיים ככל שהיד משגת, שעברו מעט מאוד שינויים. חומרי גלם כאלו, בדרך כלל נמכרים ללא אריזת קרטון או ניילון: פירות, ירקות, בשר, ביצים. ככל שיש יותר רכיבים לא מזוהים על האריזה, כך המזון רחוק מטבעיות.


* פחמימות: מירקות, שורשים ומעט פירות בעיקר. להמעיט בפחמימות מחיטה ככל האפשר, וכמה שניתן ללא גלוטן.

* שומנים איכותיים: שומנים רוויים (כן כן לא טעיתי!) ושומנים חד לא רוויים. תשכחו את ההגבלה על צריכת שומן, כיוון שהגוף יודע לשדר שובע מצריכת שומן וחלבון. לעומת זאת פחמימות כמו סוכר או דגנים משבשים את מנגנון השובע ולכן תמיד נרצה עוד מלחם, שוקולד או עוגיה.
שומן טוב: מבשר /חמאה/ שמן זית/ שמן אבוקדו/ חלמון ביצה/ שמני אגוזים/ שמן קוקוס.

* להוריד מתוקים, שמנים תעשייתים (סויה, חמניות, קנולה) ומרגרינה על כל סוגיה (גם את אלו שמשווקות כבריאות).

תוספת אומגה 3 ממקור איכותי: דגי ים קטנים שלא הספיקו לצבור רעלים, דגי נהרות כמו סלמון נורבגי או כמוסות אומגה מדגי נהרות נקיים.

להימנע לחלוטין משומני טרנס שמצויים רבות במאפים קנויים במיוחד פרווה, המכילים מרגרינה (בורקס, ג'חנון, מלוואח, עוגיות, ממרחים שונים).

*לעור יפה וגוף בריא עמיד למחלות ודלקות, חשוב לצרוך שומן רווי. אין לפחד לצרוך שומן זה ,למרות האזהרות הרבות שנובעות מטעות היסטורית בשנות ה 70המחקרים החדשים וגם הרבה מחקרים ישנים שהודחקו הצידה, מצביעים על טעות זו שהפכה מחצית מאוכלוסיית העולם המערבי לשמנה יותר וסובלת יותר ממחלות בגלל צריכת יתר של פחמימות וסוכר על חשבון שומן.
הקשר בין שומן למחלות כלי דם הוא קשר מוטעה. שומן איכותי ללא סוכר ופחמימות משביע, ואי אפשר לאכול ממנו יותר מידי. לעומתו פחמימות ריקות וסוכר מעוררים את התאבון אף יותר: משבשים את מנגנון השובע שיש לנו באופן טבעי.
הסבר:

גוף האדם התפתח להיות כפי שהוא במשך מיליוני שנה. ב 7000- 15000 השנים האחרונות, בהן עבר האדם מתזונה של צייד ולקט לתזונה מחקלאות, השתנו מערכות הגוף רק מעט. המחקרים מראים שינויים והתאמות לצריכת דגנים ,חלב אבל לא בכל האוכלוסיות ולא באותה המידה אצל כל פרט באוכלוסיה. במאה האחרונה חלו שינויים דרמתיים בתזונת האדם (צריכת סוכר ענקית, כימיקלים, חמרים משמרים, צבעי מאכל, שמנים תעשייתיים, סוג הקמח השתנה לכזה המכיל הרבה גלוטן כדי שהלחם יהיה ספוגי יותר... ובכלל -זמינות גבוהה של המזון והיעדר שעות רעב שנחוץ כל כך לגוף לצורך אוטופגיה למשל). שינויים אלו מכבידים על מערכות הגוף ותפקודיו ומביאים לו קושי ומחלות חדשות שלא היו לפני כן.
החל משנות השבעים החלו להישמע המלצות רופאים ודיאטניות להוריד שומן רווי שמקורו לרוב מהחי. למרות זאת הפך האדם חולה יותר ושמן יותר. ההמלצות הנ"ל נובעות מטעות היסטורית גדולה שעוד ידובר עליה רבות. כרגע מדברים עליה בעיקר באינטרנט. הנה סרטון משעשע שמסביר זאת.
למעשה אתם צריכים לחזור לאכול אוכל דומה לזה שאמא של סבתא והדורות לפניה בישלו: עם הרבה שומן וירקות. 
ממליצה בכל פה לרכוש את ספרו המצויין והקריא של דעאל שלו " הסוד הקדמוני": הספר מגובה במאות מחקרים אקדמאים מצויינים ומאושרים ומומלץ ע"י דר' אילן קיציס, קרדיולוג בכיר ומומחה לגורמי סיכון במרכז הרפואי תל אביב. גם אם לא תקיימו במדויק את אורח החיים המומלץ בספר, הרי שהמידע הרב והנוח לקריאה שיש בו, יתן לכם יכולת טובה להחליט על המזון שאתם בוחרים לאכול.
 
בעיות בריאותיות נוצרות כתוצאה מצריכה של מוצרים עתירי קמח, סוכר, מרגרינות , חומרי טעם וריח סינתטיים וחמרים משמרים וכתוצאה מעודף אומגה 6 לעומת אומגה 3. אומגה 6 נמצאת בשמנים צמחיים (חמניות, סויה, קנולה) ובפיצוחים, ולכן תזונה לקויה תגרום ליחס 1:30 בין אומגה 6 לאומגה 3 בחברה המערבית במקום 1:3 לפי ההמלצות במחקרים המעודכנים.

טבעונים וצמחונים
מי שמבחינה אידיאולוגית ומוסרית לא מעוניין לצרוך מוצרים מהחי, מומלץ  שלפחות  יצרוך ביצי חופש ויקפיד על צריכת שומן רווי כמו שמן קוקוס שעתיר בשומן רווי, כדי לשמור על גוף בריא ועור לא מקומט לאורך זמן. טבעונים חייבים לתסף B12 . מי שבוחר בטבעונות חייב לדעת לעשות זאת במודעות ובזהירות רבה, כיוון שבמוצרים מהחי ישנם חומרים חיוניים לגוף שאינם נמצאים במוצרים מהצומח. כל מחסור קטן עלול לגרום לבעיות גופניות קשות.
 
 
  שימו לב- דרך קלה לבדוק אם מוצר באמת טבעי ולא בערך: אם יש מים מכל סוג או ג'ל מכל סוג ברשימת הרכיבים של הקרם שלכם-הוא מכיל חומר משמר גם אם נרשם אחרת. מים הכרחיים לכל החיים- גם לחיידקים ופטריות. הקרמים של "עדין זה טבעי" לא מכילים מים בתוכם אלא בנפרד מהם.
 
כל הזכויות שמורות לעופרה דה לנגן   © 
 
לייבסיטי - בניית אתרים