עדין זה טבעי
שיטת הקוסמטיקה החדשה
מאז 2007
מוצרי קוסמטיקה ייעודיים

שילוב מנצח של מדע, ניסיון 
מעשי,
איכות ללא פשרות ואידאולוגיה טבעיתטלפון:  עופרה 050-5705599 גדרה , תל אביב 


דף הבית >> טיפוח עור הפנים (מאמרים) >> תשובות לטענות נגד ריפוי טבעי
 

  תשובות לטענות נגד ריפוי טבעי

1.
חברות מסחריות המייצרות מוצרים לא טבעיים מביאות את הטיעון "המנצח" כנגד מוצרים טבעיים: " נפט הינו חומר טבעי, אז האם זה אומר שהוא טוב לגוף???גם הרעל ריצין המופק מקיקיון הינו חומר טבעי והוא קטלני ביותר לאדם"...
התשובה הפשוטה והמיידית שלי היא, שברפואת צמחים או בקוסמטיקה טבעית לא משתמשים בחמרים טבעיים רעילים, אלא בחמרים בעלי תכונות של ריפוי, שהאדם הכיר במשך התפתחותו ע"פ כדור הארץ במשך מיליוני שנים של ניסוי וטעיה. בדיוק באותה דרך שלימד את עצמו להבחין בין צמחים למאכל וצמחים רעילים.
חמרים רעילים ומרפאים קיימים בטבע  מאז ומתמיד ולפעמים באותו הצמח עצמו, שהרי חלקם משמשים אותו למשיכת חרקים וחלקם האחר להגנה מפני חרקים, חיידקים ופטריות. הידע  על אותם כימיקלים טבעיים  קיים ומתועד אלפי שנים וחלקו עבר בע"פ מדור לדור. האדם חי בטבע מיליוני שנים והוא בהחלט לא חיכה עד למאה האחרונה, כדי שחברות התרופות והקוסמטיקה ייצרו לו תשובות לבעיותיו הגופניות והנפשיות. קיים צורך בסיסי מאז ומתמיד והוא הצורך בריפוי, ותפקידו לשמר את שלמותנו ואת קיומנו. הסביבה דואגת לכל זאת ובכלל זה למזון. הביוספירה לא המתינה להתפתחותן של חברות תרופות, לפני שהביאה לעולם בעלי חיים בריאים! הידע קיים והוא ידע רחב, מעמיק ומשופע בתוצאות נהדרות.
רופא או רוקח צריכים קודם כל ללמוד את הידע הזה ואחר כך לחפש מזור בתרופות כימיות מעשה ידי האדם (בדרך כלל , תרופות אלו מומצאות לאדם כדי לפתור בעיות הנגרמות מבערות ותאוות הבצע של פרטים מסוימים בחברה).

כולנו מקדמים בברכה את ההתפתחות חסרת התקדים בתחום המדע וששים על כל חומר מסונתז חדש, שמביא פתרונות אמיתיים לבעיות אמיתיות. הרפואה המערבית המתקדמת צריכה לצעוד שלובת יד ביד עם רפואת הצמחים העתיקה ומלאת הפלאים.
אם הרפואה והרקיחה המודרנית היו פותרות את כל בעיותינו, לא היינו חוזרים לאחור באינטנסיביות הולכת וגוברת ותרים אחרי הידע הקדום.
הבעיה של כולנו התחילה כאשר חלק מהחמרים החדשים, שמטרתם הייתה לעזור לנו, גרמו לתופעות ובעיות אחרות לא פחות קשות ואף יותר מסובכות (כמו קרם הזנה שגורם לפצעים וגירוי , סבונים שמסירים את השומן הטבעי וגורמים לאטופיק דרמטיטיס, או להבדיל תרופה להורדת כולסטרול שמסבכת לחלוטין את הנוטל אותה בתופעות לוואי אחרות קשות לא פחות). 

2. טענה נוספת של אותן חברות הוא ש "הכול כימי, גם החמרים הטבעיים הם כימיקלים שיצר הטבע". עם טענה זו אין לי וויכוח, רק ראוי לדייק במונחים המקובלים ולא לעוות אותם: את מה שיוצר הטבע נהוג לכנות "טבעי" ואת החמרים שיצר האדם מאותם חמרים טבעיים מכנים "מסונתזים" או "לא טבעיים".
בנוסף וחשוב לא פחות: חומרים טבעיים מוכרים לגוף האדם ממיליוני שנות אבולוציה והגוף לא מתנגד אליהם. לעומתם, חמרים לא טבעיים נוצרו בעשרות השנים האחרונות ומעוררים בגוף אלרגיות במקרה הטוב (כי אז אנו נמנעים מהם) ובמקרה הרע- מחלות שמתפתחות בשקט ובאיטיות עד להתפרצותן (הקשר הזה מוכח לצערינו שוב ושוב במחקרים על בע"ח).

3.טענה נוספת היא שחמרים כימים מסונתזים מדויקים יותר. כימאי יודע ליצור את החומר הפעיל הרצוי לנו מצמח מסוים ולכן אין צורך לגדל שדה שלם של קמומיל כדי להפיק אזולן (לדוגמא), אם אפשר לסנתז אותו בלבד, בעלות נמוכה. האם כך הוא הדבר? אכן המינון של החמרים הפעילים המסונתזים מדויק יותר ואינו תלוי בתנאי הגידול של הצמחים, חלקי הצמח וזמן הקטיף. אולם הצמח, להבדיל מחומר מסונתז, מכיל מערכת שלמה של רכיבים פעילים והיכולת הרפואית מותנית ביחסי הגומלין של כלל רכיבי הצמח. השפעות שיש לצמח השלם אינן ניתנות לחיקוי ע"י שימוש ברכיבים פעילים. בכל צמח קיימות עשרות מולקולות כימיות שונות, כשכל כימיקל בודד ממלא תפקיד בתוך המסגרת הכוללת יותר. רשימת הרכיבים הפעילים העיקריים בצמח היא בבחינת תזכורת למומחה התרופות או לרופא הצמחים מהם תפקידיו העיקריים של הצמח, אך כאשר מידע זה מוצא מההקשר הכולל הוא נעשה נטול משמעות.
ברפואת העשבים אין שימוש בצמחים רעילים או במינונים קטלניים ולמרות "חוסר הדיוק שלה", לא שומעים על תמותה כתוצאה מטיפול לעומת מיליוני אנשים שמתו מתופעות לוואי של תרופות מסונתזות.

ולסיום, תפיסת "גאיה" על פי ג'יינס לובלוק: "כדור הארץ אינו מנגנון פיסיו-כימיקלי, כי אם ישות בעלת חיים משל עצמה ולה חושים, תבונה, הבנה, אינטליגנציה, זיכרון וחופש פעולה. זוהי אינטליגנציה אל-אנושית לחלוטין, שאנו, ברוב יהירותנו, איננו מסוגלים לקלוט במישרין, שכן אנו רואים באדם את מרכז הבריאה. בתוך מארג הגאיה שזורה ומונעת בתבונה מערכת היוצרת איזון, המשכיות ויציבות. זוהי האקולוגיה, נשמת כדור הארץ, החובקת הכול, את הביולוגי והאנאורגאני ואת יחסי הגומלין שביניהם. הריפוי הוא תכונת גאיה הואיל ויש בו ביטוי אישי לאיזון ולשלמות"

 
  שימו לב- דרך קלה לבדוק אם מוצר באמת טבעי ולא בערך: אם יש מים מכל סוג או ג'ל מכל סוג ברשימת הרכיבים של הקרם שלכם-הוא מכיל חומר משמר גם אם נרשם אחרת. מים הכרחיים לכל החיים- גם לחיידקים ופטריות. הקרמים של "עדין זה טבעי" לא מכילים מים בתוכם אלא בנפרד מהם.
 
כל הזכויות שמורות לעופרה דה לנגן   © 
 
לייבסיטי - בניית אתרים