עדין זה טבעי
שיטת הקוסמטיקה החדשה
מאז 2007
מוצרי קוסמטיקה יעודיים

שילוב מנצח של מדע, ניסיון 
מעשי,
איכות ללא פשרות ואידיאולוגיה טבעיתטלפון:  עופרה 050-5705599 גדרה   


דף הבית >> טיפוח עור הפנים (מאמרים) >> אלרגיה לכימיקלים בקוסמטיקה
  אלרגיה לכימיקלים בקוסמטיקה


אלרגיה לכימיקלים במוצרים קוסמטיים קונבנציונאליים (ולמרבה הפלא גם לקרמים "טבעיים לחלוטין"*) קיימת הרבה יותר ממה שמודעים לה. ל 60% מלקוחותי הייתה אלרגיה קוסמטית כשהגיעו אלי. ל 95% מהן היא פשוט עברה כשהפסיקו להשתמש במוצרים הקבועים שלהן.
האלרגיה מתבטאת בפצעונים קטנטנים ( "חררה") ללא ראשים שחורים בעיקר באזור המצח וצידי הלחיים, בעור אדמומי וצורב, בצריבה בעיניים ביובש קיצוני ובגרד. 
 
 


* הרבה מה"קרמים הטבעיים לחלוטין" שאתן קונות- הם כלל לא טבעיים ורק מכילים כמה רכיבים טבעיים לצד חומרים משמרים -לעיתים ידידותיים יותר, לעיתים ידידותיים פחות. הרבה לקוחות הגיעו אלי עם אלרגיה קוסמטית מובהקת, שעברה אחרי שהקשיבו לעצתי והפסיקו להשתמש "בקרמים הטבעיים" כביכול של כמה מחברות הקוסמטיקה "הטבעיות" המוכרות ביותר. חברות אלו מתהדרות בטבעיותן (שאולי תקפה לכמה מהמוצרים אבל בהחלט לא לכולם) ומטעות אתכן.
קראו את כותרת הדף התחתונה: יש שם כלל ברזל כיצד להבחין בין מוצר טבעי באמת ללא טבעי או טבעי בחלקו.


תופעת האלרגיה הקוסמטית יותר נפוצה 
באביב ובקיץ  בגלל שימוש רב במסנני קרינה. הרבה אנשים חושבים שהם מתמלאים בפצעים ופריחה בגלל הזעה מרובה.

זו טעות!!!

הסיבה לפצעונים בקיץ היא לרוב קרמים בעיתיים עם מסנני קרינה  להגנהמפני השמש. לשמחתי הצלחתי למצוא קרם הגנה, אמנם לא טבעי, אך מתאים לרוב הלקוחות הכי אלרגיות שלי.
 

בעיה נוספת שיכולה לגרום פצעונים במצח היא שימוש במוסים / קרמים לשיער שנוגעים במצח או בצידי הפנים. חמרים לשיער מכילים כימיקלים אוטמים במיוחד, הם מבושמים מאוד ולא מותאמים לעור הפנים כלל וכלל. למרות שהם נמרחים על השיער הם כן מוצאים את דרכם אל העור ואף לעיניים: נוזלים אל המצח וצידי הפנים ואם הם מתקשים אז הם מתפוררים לאבקה ונושרים על העור ועל העיניים. הם יכולים לגרום לגירוי וצריבה לא ברורה.

מה עושים כשיש אלרגיה קוסמטית?


 

כדי לדעת מהו הגורם לאלרגיה חייבים להיות ערניים לתגובת העור. הכי טוב יהיה, אם תזהו מיד שהעור מתמלא בפצעונים קטנטנים, או נעשה אדמומי ומודלק בעקבות מריחה של חומר כל שהוא.

אם המצב האלרגי כבר קיים זמן מה, עליכם לעשות "דיאטה" קוסמטית במשך כחודש. בזמן זה כדאי להיעזר בכובע בעל שוליים רחבים כהגנה מהשמש. לאחר הבראת העור, יש לבדוק בזהירות את הקרמים . גם מייק אפ עם מסנן קרינה יכול לגרום לבעיה זו.

במקרה של פצעוני חררה נדרשים כשני טיפולי פנים לניקוז הפצעונים, כי הם לא נעלמים מעצמם במהירות, אלא רק לאחר חודשים רבים בהם הם נספגים לאיטם.

יש מסנני קרינה יותר בעיתיים מהאחרים. את זה אני כותבת מניסיון.

  אם כבר קניתם אחד בעייתי, אין צורך לזרוק אותו. מרחו אותו על חלקי גוף לא רגישים (ללא נקבוביות חלב)  כמו רגליים בטן, ידיים, אבל
 לא על הפנים, כתפיים, גב, קרחת וחזה.

לשמחתי הצלחתי למצוא קרם הגנה, אמנם לא טבעי, אך מתאים לרוב הלקוחות הכי אלרגיות שלי.

גורמים נוספים שעלולים לעורר אלרגיה קוסמטית הינם:

חומרים משמרים: בשימוש ממושך ידועים כרעלנים. אלרגניים, גורמים לפריחה עורית. הם מעכבים מציחה של חיידקים אך פוגעים בדרך גם בחיידקים שטובים לעור וחיוניים לבריאותו

שמנים מינרלים: מופיעים ברשימת הרכיבים בשמות:
: Paraffin wax ,Petrolatum  ,Mineral oil , Liquidum paraffinum, Paraffin oil

שמנים מינרלים הם מוצר לוואי מתעשיית הנפט (כן, נפט הוא מוצר מהטבע, אבל השמנים שמפיקים ממנו רחוקים מטבעיות, הם סמיכים מאוד ולא נספגים). השמנים המינרלים עוטפים את העור בדומה לפלסטיק ואוטמים את נקבוביותיו. הם עוצרים את יכולות העור לסלק רעלנים מעליו, בעזרת הזעה שניגרת מעליו. הם מעודדים אקנה ואי-סדרים אחרים ומאטים את פעילות העור ובניית התאים. כתוצאה מכך: הזדקנות עור מוקדמת. 

התעשיה הקוסמטית משתמשת בשמן מינראלי בהרבה מוצרים (שמן תינוקות מכיל 100% ממנו). יצרנים משתמשים בו בגלל עלותו הזולה באופן קיצוני וחיי מדף ארוכים  שמן צמחי בכבישה קרה הוא איכותי  מאוד, אבל בעל חיי מדף קצרים יחסית ולכן יש לקנות אותו מספק אחראי 


Fragrance או בישום בעברית:
הבעיה הגדולה היא שחמרים אלו רעילים למערכת החיסונית. השפעתם איטית ומזיקה ככל שהשימוש מתמשך. לא תדעו לעולם את סיבת התופעות האלרגיות, במקרה הטוב. במקרה הרע- סרטן, הפרעות במערכת העצבים (כמו דיכאון, דכדוך, עצבנות), כאבי ראש, פגעים מולדים.

מה זה  FRAGRANCE

יותר מ- 5000 כימיקלים בתעשיית הקוסמטיקה המשמשים לייצור בשמים (גם באבקות כביסה, שמפו , סבון וכו). 95% מהם עשויים מנפט. הרבה חוקרים הצביעו על כך שנזקם של החמרים המבשמים שווה ערך לנזק של סיגריות, אך למרות זאת- אין פיקוח על תעשיית הבישום.

 
 

 

 

 
 
 
  שימו לב- דרך קלה לבדוק אם מוצר באמת טבעי ולא בערך: אם יש מים מכל סוג או ג'ל מכל סוג ברשימת הרכיבים של הקרם שלכם-הוא מכיל חומר משמר גם אם נרשם אחרת. מים הכרחיים לכל החיים- גם לחיידקים ופטריות. הקרמים של "עדין זה טבעי" לא מכילים מים בתוכם אלא בנפרד מהם.
 
כל הזכויות שמורות לעופרה דה לנגן   © 
 
לייבסיטי - בניית אתרים