עדין זה טבעי
שיטת הקוסמטיקה החדשה
מאז 2007
מוצרי קוסמטיקה ייעודיים

שילוב מנצח של מדע, ניסיון 
מעשי,
איכות ללא פשרות ואידאולוגיה טבעיתטלפון:  עופרה 050-5705599 גדרה , תל אביב 


דף הבית >> טיפוח עור הפנים (מאמרים) >> כימיקלים ממקור קוסמטי נמצאו בגופן של נערות

 

כימיקלים ממקור קוסמטי נמצאו בגופן של נערות

 בבדיקות מעבדה לנערות מתבגרות ברחבי אמריקה, נמצאו כימיקלים  מזהמים שמקורם במוצרי קוסמטיקה נפוצים ומוצרי טיפוח לגוף . EWG: Environmental Working Group  זיהה 16 כימיקלים מכל 4 משפחות כימיות - phthalates, triclosan, parabens ו musks  בבדיקות דם, דגימות שתן מ - 20 נערות בגילאי 14-19.  מחקרים מקשרים כימיקלים אלו עם תופעות בריאותיות  כולל- פוטנציאל לסרטן ושיבוש הורמונאלי. בדיקות אלה מראים בפעם הראשונה חשיפה של מתבגרים ל parabens  וכן מצביעים על כי נשים צעירות חשופות באופן נרחב ומשותף ברמה זו או אחרת, לשני חומרים משמרים קוסמטיים  methylparaben ו propylparaben  שזוהו אצל כל נערה נבדקת.

עבודה זו מייצגת מבט ממוקד על חשיפה לכימיקלים מעוררי דאגה בקוסמטיקה, בתחילת גיל העשרה, חשיפה המתרחשת במהלך תקופה של התפתחות מואצת.  ההתבגרות כוללת הבשלה של מערכות החיסון בדם, הרבייה, הורמון יותרת הכליה, צמיחת עצם מהירה. גיל ההתבגרות קשור "התפרצות צמיחה", חילוף חומרים מהיר, שינויים מרכזיים במבנה המוח ותפקודו.

שינוי בערך הורמוני המין ,שנאמד בגוף ברמות נמוכות כמו חלק אחד למיליארד (ppb), או אפילו חלק אחד לכל טריליון (ppt), משפיע על תהליך ההתבגרות.  מהמחקר עולה כי בני נוער עשויים להיות רגישים במיוחד לחשיפה לעקבות של כימיקלים משפיעי הורמונים, כמו אלה המוזכרים במחקר זה, בתרגום האותות ההורמונאליים שמתזמנים את המעבר מילדות לבגרות.

בזמן חלון זה של פגיעות רבה יותר לכימיקלים רעילים, נערות מתבגרות מתנסות במספר ומגוון רב יותר  של מוצרי טיפוח הגוף. המשתתפות במחקר השתמשו בממוצע של כמעט 17 מוצרי טיפוח אישיים בכל יום, ואילו האישה הבוגרת משתמשת בממוצע רק ב 12 מוצרים ביום.  כך, בני נוער יכולים שלא ביודעין לחשוף את עצמם לרמות גבוהות של מרכיבים קוסמטיים הקשורים להשפעות בריאותיות פוטנציאליות בזמן שגופם רגישי יותר לנזק כימי.

 

*מקור

*Teen Girls' Body Burden of Hormone-Altering Cosmetics Chemicals.

Adolescent exposures to cosmetic chemicals of concern

By Rebecca Sutton, Ph.D., Staff Scientist, September 2008

www.ewg.org/reports/teens

 תרגום: עופרה דה לנגן דנינו

 
 
 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
  שימו לב- דרך קלה לבדוק אם מוצר באמת טבעי ולא בערך: אם יש מים מכל סוג או ג'ל מכל סוג ברשימת הרכיבים של הקרם שלכם-הוא מכיל חומר משמר גם אם נרשם אחרת. מים הכרחיים לכל החיים- גם לחיידקים ופטריות. הקרמים של "עדין זה טבעי" לא מכילים מים בתוכם אלא בנפרד מהם.
 
כל הזכויות שמורות לעופרה דה לנגן   © 
 
לייבסיטי - בניית אתרים