עדין זה טבעי
שיטת הקוסמטיקה החדשה
מאז 2007
מוצרי קוסמטיקה ייעודיים

שילוב מנצח של מדע, ניסיון 
מעשי,
איכות ללא פשרות ואידאולוגיה טבעיתטלפון:  עופרה 050-5705599 גדרה , תל אביב 


דף הבית >> טיפוח עור הפנים (מאמרים) >> מדוע ממשלות מאשרות שימוש בכימיקלים מזיקים בקוסמטיקה
 

חמרים קוסמטיים אינם נחשבים לתרופה ולכן לא נדרשים מחקרים רפואיים או ניסויי בטיחות לפני הוצאתם למכירה.

משרד הבריאות בישראל נסמך בכל הנוגע למוצרים קוסמטיים על נהלים אמריקאים של ה FDA

אולם ה- FDA חקר את בטיחותם רק של 13% מתוך 10.500 רכיבים המאושרים לשימוש בקוסמטיקה בעשרות השנים האחרונות.

מכיוון שאין ארגון על הבודק את בטיחותם של מוצרים קוסמטיים, חברות קוסמטיקה עושות זאת בעצמן ועל חשבונן, אך אובייקטיביות התוצאות נתונה לספק רב.
ה FDA אינו מחייב לציין את כל המרכיבים על גבי האריזה אלא רק את ה-20 הראשונים. בנוסף- הוא מתיר לא לפרט את כל מרכיבי הבישום מפאת חשאיות מסחרית.
 
דוגמאות לחמרים מזיקים:
 
 
חשיפה לפתלאטים בישראל מחקר חדש של קבוצת חוקרים ישראלים בראשות ד"ר תמר ברמן, בשיתוף עם המרכז לבקרת מחלות האמריקאי (CDC), מצביע על חשיפה גבוהה של נשים הריוניות בירושלים לחומרים מסוג פתלאטים. פתלאטים הם חומרים המשמשים בין היתר במוצרי פלסטיק, חומרי בניין, קוסמטיקה ועוד ונמצאו כקשורים להפרעות במערכת האנדוקרינית וכרעילים למערכת הרבייה. עוברים הינם רגישים במיוחד לחומרים אלו ועם זאת נעשו מעט מחקרים שבדקו החשיפה של נשים בהריון אליהם. צוות החוקרים מהמחלקה לפרמקולוגיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בדק ריכוזי 11 פתלאטים ומטבוליטים שלהם בשתן של 19 נשים הריוניות בירושלים בשנת 2006 וכן אסף נתונים דמוגרפים ובדק הרגלי צריכה של הנבדקות. המחקר מצא כי הנשים חשופות לשורה ארוכה של פתלאטים, במיוחד אלו מתוכן שגרו במבנים ישנים (חשיפה לחומרי בניה) וכן אלו שהשתמשו במספר רב של מוצרי טיפוח. המחקר פורסם במגזין Environment International בחודש ספטמבר 2008.
דיטנולאמיןDEA  כימיקל דמוי אמוניה מסיס במים. חומר פעיל שטח- ממס טוב, מקבע PH, מלחח, מעבה, מקציף. נמצא כמעט בכל הסבונים והשמפואים ובקרמים רבים מספור של חברות מוכרות וגדולות (וזלין אינטנסיב קייר, אליזבט ארדן, בבור, אקסיוביינס,קלווין קליין)
הכימיקל הזה כמו גם (TEA ו MEA שדומים לו) מגיב עם כל ניטריט המצוי בסביבתו ומתרכב איתו לחומר בעל פוטנציאל מסרטן (ניטרוסודיטאנול אמין NEDA ).
ניטריטים נוצרים במוצרי קוסמטיקה ככל שהם עומדים זמן רב יותר על המדף , בטמפרטורה גבוהה, כתוצאה מהתפרקותם של כימיקלים אחרים.
חמרים משמרים כמו:
פראבנים (מתיל / אתיל / בוטיל / איזופרופיל /פרופיל) •Quaternium •15-Imidazolidinyl urea •Diol-1,3-2nitroprpane-bromo-2 DMDM
*החמרים המשמרים מאריכים את חיי המדף של המוצר בכך שהם משבשים את פעולת המיטוכונדריה (אברון בתא שאחראי על יצירת אנרגיה). מכיוון שהחיידק הוא חד תאי, הוא נותר ללא אנרגיה ומת. אנחנו יצורים רב תאיים ולכן לא מתים מזה אבל מפתחים תסמינים אחרים: יובש קיצוני בעור, אלרגיה של מגע (דרמטיטיס), פריחה.
שלושת החמרים האחרונים משחררים פורמאלדהיד שעלול לגרום לכאבי פרקים, אלרגיות, דיכאון, כאבי ראש, כאבים בחזה, סחרחורות, תשישות כרונית, אסתמה ועוד.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
  שימו לב- דרך קלה לבדוק אם מוצר באמת טבעי ולא בערך: אם יש מים מכל סוג או ג'ל מכל סוג ברשימת הרכיבים של הקרם שלכם-הוא מכיל חומר משמר גם אם נרשם אחרת. מים הכרחיים לכל החיים- גם לחיידקים ופטריות. הקרמים של "עדין זה טבעי" לא מכילים מים בתוכם אלא בנפרד מהם.
 
כל הזכויות שמורות לעופרה דה לנגן   © 
 
לייבסיטי - בניית אתרים