קולגן, אלסטין ועור הפנים שלנו


1 דקות קריאה

קולגן, אלסטין ועור הפנים שלנו


כמוסות קולגן לעור הפנים... קיבלתי הרבה שאלות לגביהן בשנתיים האחרונות. מעניין להבין מאין הן צצו פתאום לחיינו, איך הסתדרנו בלעדיהן עד היום והיכן ניתן למצוא קולגן בצורתו הטבעית?
קולגן זה חלבון מאוד מאוד חשוב בגוף שלנו. יש לו עוד חבר חלבון, שהולך איתו יחדיו, כמעט תמיד, ושמו אלסטין. הראשון אחראי על חוזק רקמה והשני אחראי על הגמישות שלה. תחשבו על איברים שצריכים להיות חזקים: עור, גידים, רצועות, סחוסים, עצמות...ומצד שני על איברים שצריכים להיות גמישים כמו שוב עור, עורקים, במיוחד אבי העורקים או ריאות. ככל שהאיבר צריך יותר חוזק- יהיה בו יותר קולגן וככל שהוא צריך יותר גמישות- יהיה בו יותר אלסטין. כמו שאתן רואות הקולגן חשוב מאוד- לא רק מבחינה אסתטית לעור הפנים - אלא חשוב אף יותר לאיברים פנימיים. אף אחת לא רוצה ורידים או עורקים שנקרעים או נסדקים בקלות.
מהיכן הגוף שלנו משיג אותם בצורה הכי יעילה? פשוט מאוד- מכל מקום שהם נמצאים אצלנו בגוף (עור, סחוסים, עצמות, איברים פנימיים של בעלי חיים כמו עוף, דגים, בקר...). קולגן או אלסטין, כמו שהם, לא נמצאים בשום צמח, אלא אך ורק בגופם של בעלי חיים. כשאנחנו מבשלים מזון שמכיל את אותם אברי בעלי- חיים, הקולגן והאלסטין מתפרקים בחום ואנחנו מקבלים חומר ששמו מוכר לכולכן : ג'לטין.
כשמקררים מאכל שבושלו בו בע"ח מקבלים למעלה שכבות ג'לי + שומן. הג'לי הוא הג'לטין שמכיל את אבני הבניהלקולגן ולאלסטין שלנו (וגם לאיברים אחרים בגופנו).

כשהתזונה שלנו לא תכיל מספיק מאבני הבניה האלו, יתכן ויווצר מחסור בחומר המופלא הזה, ואז מתחילות בעיות מפרקים וסחוסים, עור מקומט נימי דם שבירים ועוד...
הגוף יודע לסנתז קולגן ואלסטין בעצמו (מחומצות אמינו פרולין וגליצין -שהוא יודע לסנתז בעצמו, כלומר הן אינן חומצות אמינו חיוניות). אנחנו לא חייבים לאכול מזון מהחי כדי שיהיו לגוף שלנו חומרי גלם ליצירת קולגן ואלסטין. אבל, אכילת מזון שמכיל חלבונים המורכבים מחומצות אמינו אלו, תיתן לגוף בוודאות את חומרי הגלם הללו: שפע חומצות אמינו זמינות, מוכנות ומזומנות לשמש כאבני בניין. לא נתקלתי במחקרים שבדקו לעומק את הסוגיה הזו: האם הגוף יודע לסנטז מספיק קולגן ואלסטין לכל צורכי הגוף (החיוניים והפחות חיוניים כמו העור) במידה ולא ניזונים מהחי? אם נתקלתם במחקר כזה, אשמח שתפנו אלי את האינפורמציה ואעדכן את המאמר.


כשיש מחסור (הרבה אנשים אוכלים תזונה לא מלאה) ובנוסף, מתפרסמים מחקרים חדשים שמשבחים את חשיבות החלבון הזה...נכנסות מיד חברות מסחריות שמשווקות תוספים. חיפשתי תמונות של "קולגן" בגוגל ולא קיבלתי תמונה של סיבי קולגן או תמונה של רכיבים למרק עצם שמכיל הרבה ג'לטין, אלא של עשרות חברות שמוכרות תוספי קולגן . בגלל זה התחלתם לראות בכל מקום פרסום לכמוסות הפלא שימתחו את עורכן.
אז לסיכום- קולגן זה טוב- במיוחד למי שאין לה את זה בתזונה. רק זכרו שגם בתוספים הנמכרים- הקולגן מיוצר מבעלי חיים. אין קולגן טבעוני. דפי ג'לטין, שבארץ מיוצרים מדגים לשם כשרות, ניתן למצוא במחיר סביר על מדף המוצרים לאפיה. הם למעשה אותו חומר שנמכר ככמוסות קולגן. על כמה מהתוספים נטען שהפורמולה בהם זמינה יותר לבניית חלבון הקולגן בעור (כמו קולגן הידרולאז). ממה שבדקתי במחקרים אובייקטיבים (רובם ממומנים) יתכן וזה נכון, לא ממש מוכח. צריך הרבה יותר מחקרים כדי להוכיח את הטענה הזו. כך או כך- גם הטבעי והזול יחסית, שמגיע אלינו דרך אכילת תבשילים מהחי וגם המעובד שנמכר כדפי ג'לטין או כאבקת/ כמוסות קולגן יקרה, יתפרקו לחומצות אמינו בתהליך העיכול, והגוף ייצר מהן את הנדרש לו, ביעילות שונה, בהתאם לגיל הביולוגי. הבעיה העיקרית היא, שכשאנחנו מתבגרים הכל עובד פחות טוב, גם יכולת ייצור קולגן.

בספר "טיפול נבון בעור" תמצאו עוד הרבה הסברים "פוקחי עיניים" שכאלו, שיעשו לכם סדר אמיתי בענייני עור, תזונה וקוסמטיקה.

לרכישת הספר הקליקו כאן