איך מכינים בעצמנו מסיכות פנים יעילות עם כיס לפילטר נגד קורונה?


1 דקות קריאה

עד לפני חודש, כששמענו את המושג מסיכה לפנים, חשבנו על איזושהי תערובת מזינה לעור הפנים, והנה עבר חודש וכל מילון המושגים שלנו הותאם למצב החדש. ממש בתחילת התפרצות הנגיף רכשתי 500 יחידות מסיכות חד פעמיות פשוטות כי חשבתי שאצטרך לעבוד כך. אחרי שבוע עבודה איתן הבנתי שהן לא שוות יותר מידי והחזרתי את רובן. נשאר בעצם לרכוש מסיכת N95  שמונעת מעבר של לפחות 95 אחוז מכלל החלקיקים הגדולים מ-0.3-0.1 מיקרון. הבעיה שהשימוש בהן הוא חד פעמי כי החלק החיצוני מזדהם ולא ניתן לכבס אותן. קשה להשיג אותן ומחירן הרקיע שחקים.

פה אני מגיעה לפיתרון ממש טוב שגיליתי בסופ"ש, בעקבות סרטון ויראלי של אחות בבית חולים  (נאמר לי שהיא מגדרה). היא מדגימה בהומור כיצד היא תפרה לעצמה מסיכה מבד. היא מכניסה בכיס פנימי תחתונית חד פעמית שמשמשת כפילטר ואותו היא מחליפה מידי פעם. 

אני חייבת להדגיש- אם נגעתם במסכה שלכם בידיים- אתם צריכים לשטוף ידיים או לחטא אותן לפני המשך פעילות. את המסיכה יש לכבס ב 60 מעלות ולזרוק את התחתונית לפח לאחר השימוש. במקום לחכות לכביסה אפשר  להכניס אותה לקערה עם סבון כביסה, ולשפוך מעליה מים רותחים. לשטוף ולתלות לייבוש.

אז בזמן שאנחנו היינו עסוקים בבחירות, הסינים העלו לאוויר מאות סרטונים שעניינם איך לתפור מסיכות. הקדשתי לסרטונים האלו זמן מה, ובחרתי לנוחיותכם שניים, שבעיני היו הטובים ביותר (מבחינת פשטות ויעילות). אחד עם מכונת תפירה והשני ללא. אין צורך לדעת סינית, הכל מוסבר ממש טוב.

אני הולכת להכין לי כמה כאלו, שיהיו לי ליציאות הכרחיות ואולי גם להמשך- כשישחררו אותנו לעבודה, אבל הקורונה עדיין תהיה "באוויר", כמו שקורה עכשיו בסין. אם אין לכן מכונת תפירה, אפשר לשלוח את הסרטון לאמא או סבתא שנמצאות עכשיו חסרות מעש, או אפילו לתופרת שלכם, שכרגע אולי חסרת פרנסה. אין צורך לקנות בדים, ובמילא חנויות הבדים סגורות: אפשר להשתמש בבגדים ישנים או אפילו חולצות טריקו שרצינו לזרוק.

סרטון ראשון: מסיכת פנים נגד קורונה, עם כיס פילטר פנימי, תפורה במכונת תפירה

(לדעתי, כדי שיהיה פילטר גדול יותר כדאי לשים שתי תחתוניות צמודות ולא רק אחת. בהתאם לגודל הפנים כדאי להתאים את מידות את הבד).

סרטון שני:  מסיכת פנים נגד קורונה, בצורת קונוס



סרטון שלישי: מסיכה תפורה נגד קורונה בסגנון המסכות החד פעמיות



רק בריאות!!! להתראות בקרוב.