1 דקות קריאה

פצעי בגרות ואיך הם יכולים להיות הזדמנות ללימוד חשוב על בריאות הגוף שלנו וצרכנות מודעת.

כשפצעי בגרות קטנטנים מתחילים להופיע על הפנים החלקות כמשי של ילדינו, מתעוררת אצלינו לעיתים תחושת חרדה קלה כקשה, בגלל שחלקנו עברנו את גיל ההתבגרות עם פנים מבעבעות כמרקחה אדומה ואנחנו היינו רוצים למחוק מזכרוננו תקופה נוראית זו. אם לא עברנו אותה בעצמנו, הרי שמסביבנו היו חברי ילדות שהתמודדו עם התופעה הזו. אנחנו לא רוצים שהילדים הקטנים שלנו יאלצו להסתובב כך- דווקא בתקופה שכל כך חשוב להם להיראות בחברה חסרי פגם.

הבהלה שתופסת אותנו תביא את רובנו למטפלים מקצועיים כמו קוסמטיקאיות או רופאי עור ואלו ימכרו לנו משחות שונות, תרופות וגם יציעו סדרות טיפולים. כך כולם עושים. לפעמים נראה שיפור מסוים, לפעמים יהיה שיפור ולאחר זמן מה שוב החמרה וחוזר חלילה. לפעמים שום דבר לא יעזור. 

מה עשינו בעצם? לימדנו את הילדים שלנו את השיעור הרע הראשון שלהם בבריאות גופם: כשהגוף משדר לכם סימני מצוקה: השמידו את הסימנים (סימפטומים). מהרו להשתמש בכל תרופה ומשחה ללא בדיקה והתעמקות ובלבד שיעלמו התסמינים. ברכות! בזה הרגע צרפנו את ילדינו למערכת המשומנת של צרכנות לא מודעת, חסרת ספקות אך מסורה לכל מה שהתעשייה תציע לנו.

דרך אחרת להתמודד עם פצעי בגרות היא להבין מה יכול לגרום להם, ומה מחמיר את דרגת החומרה שלהם: דבר אחד הוא ראשים שחורים פזורים פה ושם (תופעה טבעית לגיל ההתבגרות לבעלי עור שומני שטיפולים קוסמטים קבועים לניקוי מקלים על התופעה) ודבר שני הוא פצעונים אדומים ומוגלתיים או ראשים שחורים ולבנים על רוב שטחי הפנים שמתמלאים שוב ושוב ורק משחות חריפות (מכילות חומצות) מסייעות מעט (אך במחיר הרס העור בטווח הארוך) או בליעת תרופות עם תופעות לוואי לא ידועות מראש.

פצעי בגרות הם הזדמנות מצויינת וחד פעמית (שאין אותה לאלו שלא סובלים מהתופעה), ללמוד שיעור אמיתי על הטבע של העור שלנו, שהוא איבר ככל האיברים בגופנו והרבה פעמים הוא מגיב ראשון למצוקות גופנו. תזונה לא מספקת למשל מחמירה אקנה. 

במהלך השנים הבחנתי בחוסר ידע בסיסי מדהים אצל לקוחותי הנערים והנערות, אצל אנשים צעירים וגם אצל הוריהם, וזאת ללא קשר לרמת האינטיליגנציה ו / או רמת ההשכלה שלהם.  חוסר הידע קיים דווקא בנושאים חשובים ועקרוניים שקשורים לבריאות שלנו. שנים רבות שהעיתונות והתעשיה שוטפת את ראשינו ב"ידע" לא מוכח ולא רלוונטי. אני קוראת לזה "פייק ניוז" שמסמא את עינינו מלהבין את הבסיס, את תחתית הפירמידה שאמורה להיות מובנת לנו, כפי שאנחנו מבינים ששמש זה ביום וירח זה בלילה. הרגשתי שהלוואי והידע הזה היה מגיע אלי בגיל צעיר- כמה עוגמת נפש ובעיות בריאות היו נחסכים ממני.


בהדרכה הדיגיטלית "טיפול נבון בעור" תמצאו עוד הרבה הסברים פוקחי עיניים, שיעשו לכם סדר אמיתי בענייני עור, תזונה וקוסמטיקה.

לרכישת ההדרכה הקליקו כאן

ההדרכה לא קשה לקריאה. אני לא אוהבת בעצמי התפלספויות מסובכות ויש לי יכולת לפשט דברים מורכבים כדי להופכם לפשוטים. ההדרכה בונה את הידע אצל הקוראים מהבסיס, ולכן לאחר שתקראו בו תדעו איך להנחות את הילדים שלכם כדי שיבינו בעצמם. בלי הבנה- אין שיתוף פעולה: כך זה עם חינוך בעת המודרנית. ההדרכה מתאימה לכל גיל ולכל אדם: כולם יכולים ללמוד ממנו לפחות חמישה דברים חשובים ישימשו אותם כל חייהם, גם מי שלא סובל מבעיות עור.